Czy istnieje najlepsze ubezpieczenie na życie zabezpieczające nas w każdej możliwej sytuacji przed nagłym brakiem gotówki?

Bo przecież ubezpieczenie to nic innego jak pomoc finansowa w sytuacji, kiedy z powodów losowych jesteśmy zmuszeni zgromadzić czasem bardzo szybko ogromną  sumę pieniędzy… a ciężko szukać pomocy u najbliższych – kiedyś trzeba będzie oddać; bank jeszcze szybciej upomni się o zwrot pożyczki… Co takiego może się nam  przydarzyć, na co możemy potrzebować gotówki? Na ciężkie leczenie, czasem na jeszcze dłuższą rehabilitację, a może po prostu na przetrwanie kiedy z powodu wypadku czy choroby nie możemy pracować.

Często wypłaty z ubezpieczeń na życie to duże kwoty znacznie różniące się od 80% czy nawet 100% zasiłku chorobowego – to może być kilkanaście, nawet kilkadziesiąt tysięcy jednorazowej gotówki, która pomoże spłacić zadłużenie w banku i wystarczy na jakiś czas na utrzymanie rodziny, lub po prostu zapewni wyższą jakość leczenia.

Na łamach bloga będziemy opowiadać szczegółowo o różnych typach ubezpieczeń na życie. O tym jak powinno się dopasować do siebie ubezpieczenie – do swoich potrzeb na konkretnym etapie życia, ale również możliwości. Opowiemy o wypisanych tutaj ubezpieczeniach:

  1. Ubezpieczenia na życie i dożycie – ubezpieczenie zarówno terminowe jak i dożywotnie, w którym wypłata świadczenia następuje w przypadku śmierci lub dożycia określonego wieku. Możemy mieć wypłatę również za życia – trzeba tutaj obalić mit, że polisa działa tylko na wypadek śmierci.
  2. Ubezpieczenia posagowe – zaopatrzenia dzieci – ubezpieczenie to gwarantuje dziecku określone środki gdy osiągnie ono wskazany w umowie wiek. Zaprzestanie płacenia składek spowodowane śmiercią ubezpieczającego, a w niektórych umowach również niezdolnością do pracy opłacającego składkę opiekuna, nie powoduje ustania ochrony ubezpieczeniowej lub zmniejszenia sumy ubezpieczenia.
  3. Ubezpieczenia na życie związane z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym – ubezpieczenie, w którym występuje część ochronna i oszczędnościowa, która pozwala pomnażać gromadzony kapitał na przyszłość.

Tego szukajmy w ubezpieczeniach. Na łamach bloga prześledzę wspólnie z Państwem możliwości ubezpieczeniowe w zależności od tego, czego oczekujemy od ubezpieczenia – czy najbardziej zależy nam na bezpieczeństwie finansowym naszych najbliższych, rodziny dzieci… czy może na utrzymaniu niezależności finansowej od rodziny na wypadek choroby czy wypadku.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: