Czy istnieje najlepsze ubezpieczenie na życie zabezpieczające nas w każdej możliwej sytuacji przed nagłym brakiem gotówki?

Bo przecież ubezpieczenie to nic innego jak pomoc finansowa w sytuacji, kiedy z powodów losowych jesteśmy zmuszeni zgromadzić czasem bardzo szybko ogromną  sumę pieniędzy… a ciężko szukać pomocy u najbliższych – kiedyś trzeba będzie oddać; bank jeszcze szybciej upomni się o zwrot pożyczki… Co takiego może się nam  przydarzyć, na co możemy potrzebować gotówki? Na ciężkie leczenie, czasem na jeszcze dłuższą rehabilitację, a może po prostu na przetrwanie kiedy z powodu wypadku czy choroby nie możemy pracować.

Często wypłaty z ubezpieczeń na życie to duże kwoty znacznie różniące się od 80% czy nawet 100% zasiłku chorobowego – to może być kilkanaście, nawet kilkadziesiąt tysięcy jednorazowej gotówki, która pomoże spłacić zadłużenie w banku i wystarczy na jakiś czas na utrzymanie rodziny, lub po prostu zapewni wyższą jakość leczenia.

Na łamach bloga będziemy opowiadać szczegółowo o różnych typach ubezpieczeń na życie. O tym jak powinno się dopasować do siebie ubezpieczenie – do swoich potrzeb na konkretnym etapie życia, ale również możliwości. Opowiemy o wypisanych tutaj ubezpieczeniach:

  1. Ubezpieczenia na życie i dożycie – ubezpieczenie zarówno terminowe jak i dożywotnie, w którym wypłata świadczenia następuje w przypadku śmierci lub dożycia określonego wieku. Możemy mieć wypłatę również za życia – trzeba tutaj obalić mit, że polisa działa tylko na wypadek śmierci.
  2. Ubezpieczenia posagowe – zaopatrzenia dzieci – ubezpieczenie to gwarantuje dziecku określone środki gdy osiągnie ono wskazany w umowie wiek. Zaprzestanie płacenia składek spowodowane śmiercią ubezpieczającego, a w niektórych umowach również niezdolnością do pracy opłacającego składkę opiekuna, nie powoduje ustania ochrony ubezpieczeniowej lub zmniejszenia sumy ubezpieczenia.
  3. Ubezpieczenia na życie związane z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym – ubezpieczenie, w którym występuje część ochronna i oszczędnościowa, która pozwala pomnażać gromadzony kapitał na przyszłość.

Tego szukajmy w ubezpieczeniach. Na łamach bloga prześledzę wspólnie z Państwem możliwości ubezpieczeniowe w zależności od tego, czego oczekujemy od ubezpieczenia – czy najbardziej zależy nam na bezpieczeństwie finansowym naszych najbliższych, rodziny dzieci… czy może na utrzymaniu niezależności finansowej od rodziny na wypadek choroby czy wypadku.