Czy możemy ustrzec się przed nieprzewidzianymi wydatkami, które zmienią nasze plany podczas zaplanowanej skrupulatnie podróży?

Nawet zaplanowana w szczegółach wyprawa może zostać wywrócona „do góry nogami” jeżeli wydarzy się coś nieprzewidzianego i niemiłego dla nas w swoich skutkach:

  • Opóźnienie lotu, zwłaszcza, jeżeli na kolejnym lotnisku mamy samolot z szybką przesiadką na docelowy lot
  • Nagle zachorujemy i potrzebujemy szybkiej konsultacji lekarskiej
  • Zagubimy się na morzu podczas żeglowania i niezbędna będzie akcja ratownicza
  • Uszkodzimy sprzęt sportowy i będziemy musieli go naprawić, albo wypożyczyć na czas podroży
  • Odwołana zostanie impreza za którą zapłaciliśmy i dodatkowo zarezerwowaliśmy już sobie hotel w związku z nią

Na łamach bloga będę podpowiadać Państwu jakie ryzyka warto wykupić sobie w ramach ubezpieczenia podróżnego tak, żeby ustrzec się przed najczęstszymi przypadkami losowymi pamiętając o wszystkich dobrach, które są narażone na uszczerbek w związku z naszym wyjazdem. Myślimy tutaj o naszym życiu, zdrowiu, ale również o naszym majątku, który podczas naszej podróży jest narażony na zniszczenie, utratę , zagubienie. Trzeba pamiętać, że dotkliwe straty finansowe mogą po naszej stronie powstać również na skutek utraty wpłaconej zaliczki, dokonanych przedpłat wobec niemożności uczestnictwa w wyjeździe turystycznym, czy też wydatków związanych z koniecznością wcześniejszego z niego powrotu z uwagi na nieprzewidziane zdarzenia.

Równie ważnym kryterium wyboru dobrej polisy jest oferowany do ubezpieczeń turystycznych assistance, który może obejmować m.in.: pokrycie kosztów kierowcy zastępczego, opiekę nad małoletnimi dziećmi, możliwość kontynuacji podróży, dosłanie niezbędnych dokumentów z Polski, czy zapewnienie zwrotnej pożyczki na niezbędne wydatki w sytuacji losowej

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: