Czy można mieć dostęp do usług medycznych szybciej i w każdym zakresie – sposób na ominięcie NFZ?

Ubezpieczenie zdrowotne to prywatna opieka medyczna połączona zazwyczaj z assistance, która występuje w różnych wariantach na rynku. Są jednak wyróżniające ją cechy, które sprawiają, że człowiek zaczyna się zastanawiać czy nie warto przyspieszyć sobie wizyty lekarskiej, czy diagnozy. Może szkoda czasu na czekanie z NFZ…

Zastanówmy się co możemy zyskać z prywatną kartą medyczną (zaoszczędzimy czas i pieniądze?). Na pewno, ale dodatkowo zyskamy:

  • Dostęp do opieki medycznej w kilkuset placówkach medycznych na terenie całego kraju
  • Szybkie zamówienie wizyty online na konkretną godzinę u wybranego lekarza
  • Dostęp do kilkunastu specjalistów bez skierowania
  • Refundację większości badań ambulatoryjnych i laboratoryjnych – dostęp bez oczekiwania na specjalistyczne badania
  • Nielimitowane wizyty domowe, szczepienia prewencyjne

Jest to rodzaj ubezpieczeń, które rozwijają się bardzo prężnie wraz ze wzrostem świadomości i oczekiwań klientów – rynek rozszerza te ubezpieczenia o dodatkowe możliwości. I nadal nie powiedział ostatniego słowa. Często w proponowanych pakietach pojawiają się koszty leczenia poza granicami kraju, chirurgia jednego dnia,  świadczenia szpitalne i pooperacyjne, implantologia, czy po prostu stomatologia zachowawcza.

Na łamach bloga będziemy pomagać Państwu analizować ubezpieczenia zdrowotne, podpowiemy na co zwracać uwagę w definicjach proponowanych świadczeń i z jakich możliwości pakietowych można korzystać bez limitów, a jakie warto mieć , żeby skorzystać sporadycznie, bo warto.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: