Kiedy otrzymamy wystarczające odszkodowanie za naprawę naszego auta żeby doprowadzić je do stanu sprzed szkody i dodatkowo nie stracimy wypracowanych przez lata zniżek ?

Czy to w ogóle jest możliwe? Tak, na łamach bloga będziemy opowiadać o tym, jak dopasować  ubezpieczenie do swoich potrzeb i możliwości, jak czytać OWU, żeby obejmowało ono zdarzenia, przed którego konsekwencjami finansowymi chcemy się ustrzec. Na początek rozróżnijmy ubezpieczenia komunikacyjne, które mamy na rynku:

  1. OC – obowiązkowe ubezpieczenie posiadaczy pojazdów mechanicznych

Każdy posiadacz motoru, ciągnika rolniczego, a nawet przyczepy ma obowiązek posiadać to ubezpieczenie, które z samego założenia chroni osoby poszkodowane w wypadku z udziałem takiego pojazdu. Pamiętajmy, że chroni zarówno auto jak i jego pasażerów. W ten sposób zabezpieczamy się przed tym, że sprawcę nie będzie stać na pokrycie naszych strat finansowych, ale również przed tym, że szkoda nie będzie naprawiona tak jak chcemy. A koszty takich napraw mogą być bardzo duże…

  1. AC –ubezpieczenie dobrowolne posiadaczy pojazdów mechanicznych

To ubezpieczenie pozwala nam zrekompensować koszty naprawy naszego auta na wypadek jego uszkodzenia z naszej winy. Jest często rozszerzane o ryzyko kradzieży, dzięki czemu otrzymujemy odszkodowanie które pomoże nam zakupić nowe auto bez większego uszczerbku w naszym budżecie. Ważne jest zrozumienie sposobu wyceny wartości auta, które traci na wartości z upływem czasu. I to jest kluczowe przy wyborze ubezpieczenia – czy zależy nam na utrzymaniu stałej wartości pojazdu, czy chcemy uzyskać kwotę dokładnie taką na jaką ubezpieczaliśmy auto

Dodatkowo ubezpieczenia komunikacyjne można rozszerzać o usługi assistance, które oferują pomoc techniczną, medyczną, zapewniają często holowanie, nocleg, czyli wszystko to, co podczas jazdy może się nam przydarzyć. Towarzystwa proponują też NNW komunikacyjne, dotyczące każdego wypadku, uszczerbku, czy śmierci kierowcy oraz pasażera. Wszystkie zdarzenia w tym przypadku muszą wydarzyć się podczas wypadku komunikacyjnego.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: